Comuna Dumbravita-Maramures - fotbal cupa prieteniei 2013

Poti accesa orice pagina a site ului din meniul de mai jos

    Fotbal : Cupa Prieteniei - ed. II

    Teren Sindresti, 23.06.2013, ora 15:00

    Participa 4 echipe din comuna Dumbravita

    Castigatoare : UNGURAS

    18.06.2013, actualizare 23.06.2013

     

    Un nou eveniment sportiv in comuna Dumbravita, Cupa Prieteniei care deja a devenit traditie, fiind la editia II, cu echipe din Sindresti, Dumbravita, Rus old boys, Unguras.

     

    Finala

    Unguras - Rus 4 - 3

    Au marcat Chiver Bogdan (3) si Chiver Nicu - pentru Unguras, Ovidiu Pricop (2 din 11 m) si un autogol pentru Rus

     

    Finala mica

    Dumbravita - Sindresti 1 - 1 (5 - 4 dupa 11 m)

    Au marcat : Muresan Gabriel pentru Dumbravita, respectiv Ciocotisan Aurel pentru Sindresti

    video 11 m

     

     

     

    Semifinala 1

    Sindresti - Unguras 2 - 2 (1 - 2 dupa 11 m)

    Au marcat Ciocotisan Aurel si Danut Ciocotisan pentru Sindresti, respectiv Chiver Bogdan si Florin pentru Unguras

     

    video 11 m

     

     

    echipele (prezentare champion s leagues)

     

     

    Semifinala 2

    Dumbravita - Rus 0 - 2

    Au marcat Istene (11 m) si Pop Florin pentru Rus

     

    Premii:

    Celor 3 arbitrii (Costica Viliman, Dan Razvan si Bile Gabriel)

    Ratarile secolului - Tulba (Sindresti)

    Cea mai buna simulare - Jmila (Rus)

    Cel mai promitator portar - Bondre Daniel (Dumbravita)

     

    Toate echipele au primit cate o diploma iar castigatoarea a castigat o cupa

     

    FELICITARI TUTUROR

     

    Cateva foto

     

    Unguras

    Rus (old boys sau mai putin old)

     

    Dumbravita

     

    Sindresti

    Arbitrii

    Cupa

    Castigatoarea

     

    Comentarii

     


     

    Un spectacol fotbalistic care are un singur castigator : prietenia si socializarea.

    Meciurile vor dura 40 minute (20 minute repriza, tinand cont ca sunt 4 meciuri)

    Editia I desfasurata in 2012 a fost castigata de echipa din Sindresti (vezi aici materialul)

    Va asteptam la 4 meciuri de Champion s Leagues

    Programul meciurilor :

    15:00 Sindresti - Unguras

    15:50 Dumbravita - Rus Old Boys

    16:45 Finala mica

    17:35 Finala mare

     

    Organizatori : Ciocotisan Ovidiu, Cernestean Gratian si Sovago Dorinel

     

    Comentarii