Comuna Dumbravita-Maramures - fotbal cupa romaniei d ta coruia 12.08.2013

Poti accesa orice pagina a site ului din meniul de mai jos

    FOTBAL CUPA ROMANIEI

    Teren Sindresti Arena, 11.08.2013, ora 18

    AS Dumbravita - Deportivo la Coruia

    12.08.2013

    AS Dumbravita – Deportivo la Coruia 2 – 0 (2 – 0)

    Cupa Romaniei – turul 1


    Primul meci oficial al echipei AS Unirea Dumbravita s-a desfasurat in 11 august 2013 - ora 18:15, pe Sindresti Arena.


    Victoria a revenit echipei noastre care a rezolvat meciul pana in min.7.


    Meciul a fost disputat, Dumbravita a inceput in tromba cu goluri in minutele 3 si 7, dupa acest inceput furtunos a urmat perioade in care meciul a parut echilibrat. Una peste alta ramane rezultatul si debutul cu o victorie.

     

    Pentru urmatoarea faza a Cupei Romaniei echipa AS Dumbravita va juca cu Faurul Fauresti, duminica 18.08.2013, ora 17:30 teren Sindresti.

     

    Spectatori : peste 70 (felicitari galeriei din Sindresti, Rus si din celelalte sate care au venit la debutul echipei)

     

    Arbitri: A. Bela - B. Muresan, R. Balmos.
    Observator: I. Dan

     

    1 – 0 Miclaus Bogdan min.3
    2 – 0 Chiver Bogdan min.7

     

    AS Dumbravita:
    Ciocotisan Andrei (Bondre Daniel min. 80)
    Timar Paul, Medan Ovidiu, Lupan Nicu, Dobrican Daniel (Pop Bogdan min 67)
    Miclaus Bogdan, Ember Mirel (Pricop Catalin min 45), Chira Vlad (Dorinel Curtuiusan min 45), Somcutean Flaviu
    Chiver Bogdan, Muresan Gabriel

     

    FELICITARI DUMBRAVITA, FELICITARI CORUIA

     

    Intr un alt meci din Cupa Romaniei la Ferneziu : Topitorul Ferneziu – Gloria Chechis 2 - 0

     

    Comentarii

     

     

     

    Foto:

     

    Mai multe fotografii gasiti pe blogul de sport al comunei

     

    Duminica, 11 august, au avut loc primele meciuri din faza I a Cupei Romaniei pe judet. Etapa competitionala in care au evoluat echipele din Seria Nord a Ligii 1 si cele din Liga 5. 14 partide s-au jucat, doua au fost amanate. 

     

    Recolta Salistea de Sus - Iza Dragomiresti 5-1 


    • FC Remeti - Avantul Barsana (amanat) 


    • Salina Ocna sugatag - Foresta Campulung la Tisa 6-2 


    • Brisca Sarasau - Plimob Sighetu Marmatiei (amanat) 


    • Luceafarul Stramtura - Rozalina Rozavlea 2-3 


    • Stejarul Fersig - AS Miresu Mare 1-8 


    • Real Sasar - Gloria Salsig 2-7 


    • Faurul Fauresti - Rapid Satu Nou de Sus 2-1 


    • Steaua Copalnic Manastur - Solaris Pribilesti 0-3 


    • AS Nistru - Gloria Culcea 2-5 


    • ZU Mogosesti - PHP Iadara 3-5 


    • Topitorul Ferneziu - Gloria Chechis 2-0 


    • AS Dumbravita - Deportivo la Coruia 2-0 


    • Amicii Poiana Botizii - Bastinasii Suciu de Sus 2-1 


    • Fulgerul Laschia - Viitorul Coltau 2-3 


    • Magura Coas - Tractorul Satulung 3-2 


    • Zorile Moisei si Speranta Cernesti au stat.